OŠ Đure Deželića Ivanić-Grad, Park hrvatskih branitelja 4, 10310 Ivanić-Grad, telefon: 2881-695  fax: 2881 693 mob:091/930 -2736

e-mail: ured@os-gjdezelica-ivanicgrad.skole.hr

HIMNA ŠKOLE

ŠKOLA U PRIRODI

Autor: Kristina Prilika, 29. 5. 2023.

Od 15. do 18. svibnja 2023. godine učenici i učiteljice 4. a,b i c razrednog odjela Osnovne škole Đure Deželića Ivanić-Grad  (Mirjana Markuvinović Vasiljević, Katarina Popović Milobara, Nataša Svoboda Arnautov) te učiteljica engleskog jezika Ivana Gršić boravili su u Školi u prirodi u Velom Lošinju. Tijekom četverodnevne izanučioničke nastave posjetili su brojne lokalitete i sudjelovali na zanimljivim radionicama. Razgledali su stare gradske jezgre Cresa, Osora, Velog Lošinja. Na otoku Cresu stanovnici se od davnina bave uzgojem ovaca. Nekada davno ovčja vuna bila im je iznimno važna za izradu odjevnih predmeta. Učenici su u gradu Cresu posjetili udrugu Ruta koja se već dugi niz godina kreativnim radom i inovativnim idejama brine o očuvanju ove otočke tradicije. Naši učenici sudjelovali su u radionici filcanja vune. Čuli su i priču o Macmalićima, legendarnim, mističnim čovječuljcima koji prema legendi žive na otoku Cresu. Detaljnije pročitajte pod VIŠE i fotografije pogledajte u FOTOGALERIJI.

U Malome Lošinju posjetili su muzej Apoksiomena te Miomirisni otočki vrt u kojemu su na jednome mjestu mogli promotriti, dodirnuti, pomirisati lošinjsko miomirisno biljno bogatstvo. U vrtu raste preko 250 samoniklih biljaka na parcelama ograđenim suhozidima – gromačama složenih u tradiciji otočkog pučkog graditeljstva. Nakon razgledavanja vrta učenici su sudjelovali u radionici izrade herbarija ljekovitog i začinskog bilja.

U Velom Lošinju posjetili su Institut Plavi svijet. U interaktivnoj prezentaciji saznali su puno informacija o životu dupina.

Jednodnevni izlet turističkim brodom Pirat bio je posebna atrakcija za naše učenike. Plovili su od Malog Lošinja do otoka Ilovika. Vožnja brodom trajala je oko sat vremena. Na brodu su uživali u slasnom ručku i prekrasnom pogledu prema lošinjskoj obali i otvorenom moru. Saznali su da na malenom otoku, koji inače nazivaju otokom cvijeća, živi svega osamdesetak stanovnika te da školu pohađa samo četvero učenika.

Tijekom četverodnevnog boravka u vili Elisabeth, naši su učenici imali organizirane sportske i zabavne aktivnosti (likovna radionica, kupanje u bazenu, ples, pidžama party, karaoke...).

Tijekom povratka u Ivanić – Grad, posjetili su Centar za posjetitelje „Velike zvijeri“ koji se nalazi u Staroj Sušici u Gorskome kotaru. U multimedijalnom postavu doživjeli su šumsko okružje i čaroban skriveni šumski svijet. Saznali su pregršt zanimljivih informacija o trima zvijerima koje nastanjuju Gorski kotar, medvjedu, vuku i risu.

Nakon dinamičnih, poučnih, zanimljivih, zabavnih, kreativnih dana umorni, ali puni dojmova vratili su se svojim obiteljima.

2021. GODINA ČITANJA
eLektire

Poštovani korisnici, poveznica ispod eLektire odvest će vas na stranicu na kojoj ćete moći u digitalnom obliku (online) čitati potrebne lektire ili naslove po vlastitoj želji. Na stranicu se potrebno logirati s AAI@Edu.HR elektroničkim identitetom kojeg ste dobili u školi.

KATALOG KNJIŽNICE
PRAVILA PONAŠANJA NA INTERNETU

Lijepo ponašanje jednako je važno i vrlo slično u stvarnom životu i na Internetu. Evo nekoliko osnovnih pravila ponašanja na Internetu.

PRAVILA PONAŠANJA NA INTERNETU

ELEKTRONIČKO NASILJE

ELEKTRONIČKO NASILJE 2

PONAŠANJE NA INTERNETU LETAK

PROGRAM ZAŠTITE SIGURNOSTI DJECE NA INTERNETU

Program Zaštita sigurnosti djece na internetu i u svijetu mrežnih tehnologija pokrenut je u suradnji MZO-a i HAKOM-a te u partnerstvu s Hrvatskom poštom.

PROGRAM HAKOM

VIDEO O ZAŠTITI DJECE NA INTERNETU (HAKOM)

BROŠURA "KAKO SE ZAŠTITITI U SVIJETU INTERNETA I MOBILNIH TELEFONA" (HAKOM)