EMIL I DETEKTIVI

Dubravko Horvatić: "Stanari u slonu"

Djeca vole sudjelovati u raznim natjecajnjima. U lektiri to najbolje možemo odraditi nekim kvizom. Učenici 2.c razreda i učiteljica Nataša Svoboda-Arnautov sudjelovali su 6. veljače 2017. u kvizu znanja Stanari u slonu". Prije svega su se dobro zabavili otkrivajući točne odgovore. Također su ponovili što je bajka i odredili zašto su Stanari u slonu bajka.  Naučili su i neke činjenice o slonovima u prirodi.

Stanari u slonu, kviz

Stanari u slonu, listić

ZANIMLJIVA LEKTIRA

Šuma Striborova na drugi način u 4.c razredu

Jeste li pomislili da lektira može biti poticaj za napraviti pjesmu ili rap, osmisliti neku igru, napisati pismo liku iz lektire... Svakako može. To su napravili učenici 4.c s učiteljicom Mihaelom Njegovec.

Naš rad o Šumi Striborovoj

Učenici 4.c razreda u dogovoru s učiteljicom Mihaelom Njegovec izradili su plakate kojima su prikazali pročitanu lektiru za mjesec studeni, Šumu Striborovu. Na panou u našem razredu možete pogledati rap o zlobnoj snahi guji, veliki plakat o likovima iz bajke, priče i još puno toga… Također smo na pano objesili planove za izlaz iz šume i za orijentaciju u šumi te pisma likova čitateljima. Dakle, naš je pano kao minijaturni školski arhiv.

Ema Gazić, 4.c