OŠ Đure Deželića Ivanić-Grad, Park hrvatskih branitelja 4, 10310 Ivanić-Grad, telefon: 2881-695  fax: 2881 693 mob:091/930 -2736

e-mail: ured@os-gjdezelica-ivanicgrad.skole.hr

HIMNA ŠKOLE

IZVANUČIONIČKA NASTAVA U KLAGENFURT, AUSTRIJA

Autor: Kristina Prilika, 25. 4. 2023.

Učenici petih, šestih, sedmih i osmih razreda koji polaze izbornu nastavu njemačkog jezika su u pratnji učiteljica Sanje Bjelajac, Koraljke Stražićić, Paule Frčak, pedagoginje Ines Gašparec te ravnatelja Milea Todića u petak 21.4.2023. realizirali terensku nastavu u Klagenfurtu, u Austriji. Na ugodnom putovanju smo se divili prirodi Slovenije i Austrije. Jednim dijelom puta smo se vozili i kroz prekrasne Alpe. Na početku smo posjetili grad Klagenfurt koji je prema legendi osnovan na mjestu gdje je nekad živio veliki zmaj. Neke od znamenitosti koje smo vidjeli su: Alter Platz, krilati zmaj, Gradska vijećnica, Neuer Platz, Seoska kuća, Gradsko kazalište... Nakon toga smo se uputili u Minimundus - Die kleine Welt am Wörthersee (Mali svijet na Vrbskom jezeru). To je park minijatura u kojem možete vidjeti sve svjetski poznate građevine. Tako smo u jednom danu obišli New York, Pariz, London, Istanbul, Vatikan, Kinu, Moskvu, Mexiko, Njemačku... i ostatak svijeta. Osim toga, učenike je oduševio i zatvoreni prostor s puno sadržaja za zabavu - toranj za penjanje, simulacija vožnje avionom, 4D kino, interaktivne izložbe... Učenici su tijekom ovog putovanja imali priliku čuti i govoriti njemački jezik u prirodnom okruženju te tako osvijestiti važnost učenja njemačkog jezika. Sigurna sam da će im ovaj izlet ostati u lijepom sjećanju te se veselimo novom iduće godine!

Voditeljica puta: Sanja Bjelajac

2021. GODINA ČITANJA
eLektire

Poštovani korisnici, poveznica ispod eLektire odvest će vas na stranicu na kojoj ćete moći u digitalnom obliku (online) čitati potrebne lektire ili naslove po vlastitoj želji. Na stranicu se potrebno logirati s AAI@Edu.HR elektroničkim identitetom kojeg ste dobili u školi.

KATALOG KNJIŽNICE
PRAVILA PONAŠANJA NA INTERNETU

Lijepo ponašanje jednako je važno i vrlo slično u stvarnom životu i na Internetu. Evo nekoliko osnovnih pravila ponašanja na Internetu.

PRAVILA PONAŠANJA NA INTERNETU

ELEKTRONIČKO NASILJE

ELEKTRONIČKO NASILJE 2

PONAŠANJE NA INTERNETU LETAK

PROGRAM ZAŠTITE SIGURNOSTI DJECE NA INTERNETU

Program Zaštita sigurnosti djece na internetu i u svijetu mrežnih tehnologija pokrenut je u suradnji MZO-a i HAKOM-a te u partnerstvu s Hrvatskom poštom.

PROGRAM HAKOM

VIDEO O ZAŠTITI DJECE NA INTERNETU (HAKOM)

BROŠURA "KAKO SE ZAŠTITITI U SVIJETU INTERNETA I MOBILNIH TELEFONA" (HAKOM)