OŠ Đure Deželića Ivanić-Grad, Park hrvatskih branitelja 4, 10310 Ivanić-Grad, telefon: 2881-695  fax: 2881 693 mob:091/930 -2736

e-mail: ured@os-gjdezelica-ivanicgrad.skole.hr

HIMNA ŠKOLE

Izvanučionička nastava u Goethe – Institut u Zagrebu

Autor: Kristina Prilika, 25. 10. 2022.

Učenici 8. razreda koji polaze izbornu nastavu njemačkog jezika 18.10.2022. realizirali su izvanuučioničku nastavu u Goethe-Institutu u Zagrebu u pratnji učiteljica Sanje Bjelajac i Koraljke Stražičić.

Na početku su se voditelji i učenici predstavili na njemačkom jeziku i tako razbili početnu tremu. Kroz igru su upoznali dio inventara knjižnice, a zatim su u manjim grupama sudjelovali na radionici pod nazivom: Njemačka geografija, kultura i suvremeni život“. Nakon kratkog istraživanja i međusobnog dogovaranja, učenici su vrlo lijepo prezentirali svoje radove na njemačkom jeziku. Pokazali su dobro znanje i sposobnost snalaženja u novoj situaciji.

Učenici su na kraju pogledali njemački film „Tschick“. To je komedija-drama iz 2016. koju je režirao Fatih Akın, temeljena na bestseleru Wolfganga Herrndorfa iz 2010. Tschick. Film prikazuje dvoje tinejdžera autsajdera iz Berlina koji ukradu auto i odu na ekscentrično putovanje istočnom Njemačkom tijekom ljetnih praznika.

Pri povratku iz Zagreba posjetili su i  Mc'Donalds.

Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI.

Dojmovi učenika su vrlo pozitivni, evo nekoliko komentara:

Na izletu u Institut mi je bilo super. Naučio sam neke nove riječi. Žao mi je što nismo pogledali film do kraja. (Mateo Blažan)

U Gothe institutu mi se svidio film (šteta što ga nismo pogledali do kraja da vidimo kako zavšava). Naravno svidjelo mi se što smo na kraju išli i u McDonalds.
Taj izlet bih mogao ponoviti.
(Matija Bajrić)

Meni se jako svidio izlet u Goethe Institut, ni sam nisam znao da toliko razumijem njemački. (Jakov Nekich)

Najviše su mi se svidjele radionice koje smo radili zajedno u grupama te to što smo bili više izloženi njemačkom jeziku nego što smo uobičajeno. Vrlo sam zadovoljna svojim znanjem i voljela bih ponovno posjetiti Goethe Institut. (Laura Turkalj)

Najviše mi se svidio film, žao mi je što ga nismo stigli pogledati do kraja. (Jelena Jovičić)

U Goethe Institutu mi se svidjela radionica. Nije mi se svidjelo to što nisam razumjela većinu riječi u filmu. Voljela bi ponovno posjetiti Goethe Institut zato što mislim da nismo sve vidjeli jer izvana zgrada izgleda puno veće. (Lucija Mikecin)

2021. GODINA ČITANJA
eLektire

Poštovani korisnici, poveznica ispod eLektire odvest će vas na stranicu na kojoj ćete moći u digitalnom obliku (online) čitati potrebne lektire ili naslove po vlastitoj želji. Na stranicu se potrebno logirati s AAI@Edu.HR elektroničkim identitetom kojeg ste dobili u školi.

KATALOG KNJIŽNICE
PRAVILA PONAŠANJA NA INTERNETU

Lijepo ponašanje jednako je važno i vrlo slično u stvarnom životu i na Internetu. Evo nekoliko osnovnih pravila ponašanja na Internetu.

PRAVILA PONAŠANJA NA INTERNETU

ELEKTRONIČKO NASILJE

ELEKTRONIČKO NASILJE 2

PONAŠANJE NA INTERNETU LETAK

PROGRAM ZAŠTITE SIGURNOSTI DJECE NA INTERNETU

Program Zaštita sigurnosti djece na internetu i u svijetu mrežnih tehnologija pokrenut je u suradnji MZO-a i HAKOM-a te u partnerstvu s Hrvatskom poštom.

PROGRAM HAKOM

VIDEO O ZAŠTITI DJECE NA INTERNETU (HAKOM)

BROŠURA "KAKO SE ZAŠTITITI U SVIJETU INTERNETA I MOBILNIH TELEFONA" (HAKOM)