Pohvala Aneri Penezić za likovni rad na Budrovačkom likovnom natječaju BuLiK

Autor: Kristina Prilika, 25. 4. 2024.

Ovog proljeća polaznici Kreativne skupine sudjelovali su i na jubilarnom  10. Budrovačkom likovnom natječaju BuLiK (Budrovečka likovna kolonija) u organizaciji OŠ Budrovci, grada Đakova i Osječko-baranjske županije. U natječaju su sudjelovali učenici osnovnih škola iz Hrvatske, iz Bosne i Hercegovine i škole koje rade po hrvatskom programu iz Vojvodine. Tema je bila vezana uz Uskrs i jaje kao simbol novog života. Osim simbola života jaja su važan dio uskrsnoga stola te tradicionalan uskrsni dar, prigodno ukrašen. Motivi i tehnike kojima se „šaraju“ jaja doista su raznoliki i svaki se kraj Lijepe Naše izdvaja nekom svojom posebnošću.  Tako su naši likovni radovi prikazivali jaja, ali i tradiciju našega kraja. Na natječaj je pristiglo više od 800 likovnih radova, a povjerenstvo u sastavu: Dajana Karas Dragić, mag. educ. art, predsjednica povjerenstva Ivana Dević, mag. ethnol. et athrop, kustosica etnološke zbirke u Muzeju Đakovštine, član i Maja Nikačević, dipl uč., član, odabrali su i pohvalili rad naše učenice Anere Penezić (3.r). Pohvala svim učenicima kreativcima i čestitke Aneri i mentorici Mihaeli Njegovec!