Eva Kupinić, pobjednica likovnog natječaja "Raznoliki šumski svijet"

Autor: Kristina Prilika, 25. 4. 2024.

Polaznici Kreativne skupine su i ove godine sudjelovali u nagradnom likovnom natječaju „Volim šume“ industrije mlijeka Dukat d.d. Tema natječaja je bila „RAZNOLIKI ŠUMSKI SVIJET“.

Šuma je stanište bogatog i raznolikog živog svijeta. Osim različitim vrstama drveća, grmlja, biljki i cvijeća, ona je i dom brojnim pticama, velikim i malim šumskim životinjama i kukcima, ali i gljivama. Svi oni čine životnu zajednicu šume. Uključili smo maštu, uzeli  slikarski pribor u ruke i osmislili što neobičniju šumu koja zrači prijateljstvom, srećom i razigranošću. Za svaki naš poslan likovni rad, Dukat industrija mlijeka je posadila dvije sadnice stabala. To znači da će ove godine biti posađeno čak 26 000 sadnica hrasta lužnjaka. Njima će se obnoviti spačvanske šume opustošene olujom.

Osim sudjelovanja u ovoj predivnoj akciji, posebno smo ponosni na našu učenicu Evu Kupinić (3.r.) čiji je rad odabran između 13 000 pristiglih radova iz cijele Hrvatske iz čak 460 osnovnih škola.

Eva je nagrađena prigodnom novčanom nagradom, a svi polaznici Kreativne radionice i svi učenici Evinog razreda dobili su prigodne Dukat pakete.

Bravo za sve kreativce i učiteljicu mentoricu Mihaelu Njegovec! Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI!