HRVATSKA GLAZBENA MLADEŽ - U POTRAZI ZA HARMONIJOM

Autor: Kristina Prilika, 24. 4. 2024.

Jučer je 52 učenika škole (Hrvatska glazbena mladež) sudjelovalo na Tjednu glazbe za mlade - koncertu "U potrazi za harmonijom" u Koncertnoj dvorani Vatroslav Lisinski u Zagrebu u pratnji učiteljica Valentine Friedl Štruklec, Kristine Hendrih Girgis i Kristine Prilika.

Tjedan glazbe je program za mladu publiku koju Hrvatska glazbena mladež u suradnji sa Zagrebačkom filharmonijom i Koncertnom dvoranom Vatroslava Lisinskog svakoga proljeća organizira s ciljem da umjetnička glazba dođe na listu njihovih prioriteta. Pod vodstvom dirigenta Tončija Bilića Zagrebačka filharmonija mladoj publici je izvela glazbu Straussa, Bacha, Stravinskog i Ravela, naraciju koja prati glazbu te im približila klasičnu glazbu na interdisiplinaran način, a moderator i domaćin, prof. Miroslav Radman je obraćanjem učenicima povezao umjetnost, znanost i ekologiju. Radman je učenicima pričao o skladu u znanosti i umjetnosti, održivom razvoju i ekologiji, glazbi biljaka i pjevanju kitova, od molekule i Bacha do Ravela i Stravinskog.