HARRY POTTER KVIZ - NOĆ KNJIGE U GRADSKOJ KNJIŽNICI IVANIĆ-GRAD

Autor: Kristina Prilika, 24. 4. 2024.

Jučer su učenici 5.-ih razreda sudjelovali na predavanju i kvizu znanja o književnom liku Harryju Potteru u sklopu Noći knjige u Gradskoj knjižnici Ivanić-Grad. Vedran Bratušek (urednik Harry Potter izdanja) i Marko Hadjur iz Mozaik knjige na početku druženja s učenicima su odradili uvodni dio o romanima o Harryju Potteru, filmovima i neke zanimljive činjenice (broj prodanih knjiga, vrste naslovnica, na koliko su jezika prevedeni romani…).

Nakon tog uvodnog dijela učenici su rješavali kviz znanja, a učenicima, koji su čitali knjige, pitanja su bila lagana. Onima koji nisu, poslužila su kao poticaj za čitanje romana. Pobjednica u kvizu bila je učenica Sarah Kordić iz 5.a razreda te je osvojila knjigu po izboru.