ŽUPANIJSKA SMOTRA IZ GRAĐANSKOG ODGOJA

Autor: Kristina Prilika, 10. 4. 2024.

27. ožujka 2024. u PŠ Strmec, OŠ Sveta Nedjelja održana je Županijska smotra iz  građanskog odgoja.  Na Smotri su sudjelovali  i učenici  OŠ Đure Deželića Ivanić-Grad s projektom "Ime moga grada". Projektom su, nakon istraživanja, fotografiranja, razgovora s nadležnima, željeli  potaknuti da se pravopisno  nepravilni  natpisi  u  i oko Ivanić-Grada  promijene.  Projekt su osmisli i odradili učenici  5.c razreda:  Fran Antolković,  Borna Bartolić, Benjamin Bartolić, Lara Dermišek, Adam Duž, Tena Jagodić, Helena Konjug, Matej Nekich i Pavel Tovernić, a mentor učenicima je Ivica Gregurec, mag. educ. math et phys. izvrsni savjetnik. Nakon održane Županijske smotre  na kojoj  su, prema propozicijama,  samo četiri učenika mogla izložiti problem i  moguća rješenja, projekt "Ime moga grada" proslijeđen  je i bit će izložen i  prezentiran na  Državnoj smotri iz građanskog odgoja koja će se održati 18. svibnja 2024. godine u Zagrebu.