KNJIŽEVNI SUSRET S KRUNOSLAVOM BOŽIĆEMZA 1. RAZREDE

Autor: Kristina Prilika, 19. 3. 2024.

Danas su se učenici tri prva razreda s učiteljicama Katarinom Popović Milobarom, Ivom Pavlić i knjižničarkom Kristinom Prilika družili na književnom susretu u POU s književnikom Krunoslavom Božićem. Na susretu je gospodin Božić učenicima predstavio najnovije izdanje za djecu - zbirku pjesama "Jesam sitan, jesam mali" te porazgovarao s učenicima pomalo o svemu, a njih je ipak najviše zanimalo koji je dječak iz priča "Djeca Kokošarskog placa" bio gospodin Krunoslav jer priče Djeca Kokošarskog palca čitale su im i tete u vrtiću i roditelji. Ipak, zvijezda susreta bila je nova zbirka pjesama koje su duhovite, pamtljive i zabavne i u kojima su opisana mala djeca u različitim situacijama: od pelena, peko nicanja prvih zubića, malih nestašluka, igranju u pijesku i sl. Hvala gospodinu Krunoslavu na još jednom susretu i poklonjenim knjigama za školsku knjižnicu!