KNJIŽEVNI SUSRE S VIDOM JAKŠOM OPAČIĆEM U GRADSKOJ KNJIŽNICI

Autor: Kristina Prilika, 19. 3. 2024.

Danas su peti razredi s knjižničarkom Kristinom prilika sudjelovali na književnom susretu s Vidom Jakšom Opačićem u Gradskoj knjižnici Ivanić-Grad. Na susretu im je književnik (inače profesor povijesti i geografije koji radi kao urednik u izdavačkoj kući Mozaik knjiga) predstavio svoju novu knjigu Hrvatski znamenitaši u kojoj je napisao kraće biografije i zanimljivosti iz života znamenitih Hrvata iz malo dalje i malo bliže prošlosti. Susret je bio poučan i zanimljiv jer je gospodin Vid učenicima pripremio različite zadatke vezane uz osobe u knjizi, a naši su učenici pokazali dobro znanje te je učenica Helena Konjug iz 5.c na poklon dobila knjiga zbog najviše odgovorenih točnih odgovora. Hvala Gradskoj knjižnici i gospođi jasmin Hren Knežević na pozivu na ovaj divan susret, a književniku hvala na poklonjenoj knjizi i za školsku knjižnicu! Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI!