KNJIŽEVNI SUSRET S KRUNOSLAVOM MIKULANOM

Autor: Kristina Prilika, 14. 3. 2024.

12. ožujka 2024. učenici šestih razreda s knjižničarkom Kristinom Prilika i defektologom Markom Kirinom sudjelovali su u Gradskoj knjižnici Ivanić-Grad na književnom susretu s književnikom Krunoslavom Mikulanom. Književnik je učenicima predstavio svoja tri romana za djecu "Zmaj ispod straog grada", "Škola u opasnosti" i "Noć crnog sunca" te najavio nastavak trilogije. Također im je predstavio i svoj roman za djecu "Princ pekinezer u službi njena visočanstva" za koji je inspiraciju dobio upravo u svom ljubimcu, pekinezeru, a kojeg je i poveo na književni susret s učenicima. Učenici su rado postavljali pitanja i slasticama hranili "Princa", a književnik ih je zainteresirao za čitanje predstavljenih romana. Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI. Hvala Gradskoj knjižnici i kolegici Jasmini Hren Knežević na još jednom pozivu na druženje s književnikom!