ŠKOLSKO-GRADSKO NATJECANJE PCK-a

Autor: Kristina Prilika, 10. 3. 2024.

U subotu, 9. ožujka 2024. održano je 25. školsko-gradsko natjecanje mladih Hrvatskog Crvenog križa. Domaćin je bila OŠ Đure Deželića Ivanić-Grad, a natjecale su se dvije ekipe podmlatka; i to iz OŠ Stjepana Basaričeka i OŠ Đure Deželića. Ekipe su pokazale znanje i snalažljivost, ali prije svega svi su se zajedno i podružili. Provjeravalo se teorijsko znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, međunarodnom humanitarnom pravu, ljudskim pravima i pravima djeteta, Hrvatskom Crvenom križu i aktivnostima Hrvatskog Crvenog križa te prve pomoći. Znanje prve pomoći na natjecanju se pokazalo i na praktičnim radilištima s realistično prikazanim situacijama i ozljedamaEkipa OŠ Đure Deželića u sastavu:  Ena Borić, Marko Gašparović, Anđa Jularić, Sonja Mijekovec - 6.a, Adria Ann Malizio i Larisa Šoš Bedeković, 8b s mentoricom Ines Tudović osvojila je 1. mjesto te se plasirala na međužupanijsko natjecanje, dok je ekipa OŠ Stjepana Basaričeka zauzela 2. mjesto.  Čestitamo našoj pobjedničkoj ekipi želimo im puno uspjeha na Međužupanijskom natjecanju koje će se održati 13. travnja 2024.g. na području Sisačko-moslavačke županije. Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI.