KNJIŽEVNI SUSRET S KRUNOSLAVOM BOŽIĆEM

Autor: Kristina Prilika, 10. 3. 2024.

U petak, 9. ožujka 2023. književnik Krunoslav Božić održao je književni susret s učenicima i učiteljicama trećih razreda u Đačkom domu. Učenici trećih razreda cijeli su mjesec učili o zavičaju te su za lektiru čitali zbirku priča Krunoslova Božića Djeca Kokošarskog placa u kojoj je opisano kako su se djeca nekada igrala u straom Ivaniću, tj. na Kokošarskom placu. Na susretu je bilo vrlo zanimljivo, a učenike je najviše zanimalo jesu li sve zgode opisane u pričama stvarne ili su neke malo i izmišljene. Gospodin Kruno strpljivo je učenicima odgovorio na njihova pitanja i potaknuo ih na čitanje i svog romana Legenda o Podlonju. Hvala gospodinu Božiću na druženju s našim učenicima! Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI.