ŽUPANIJSKO NATJECANJE "ČITANJEM DO ZVIJEZDA"

Autor: Kristina Prilika, 1. 3. 2024.

Ekipa uz Gretin kraetivni uradak - plakat

29. veljače održano je županijsko natjecanje "Čitanjem do zvijezda" u OŠ Milana Langa u Bregani na kojem su se kao ekipa u kvizu znanja natjecali učenici: Petra Plečko - 6.a, Vid Njegovec, 6.c i Greta Gazić, 8c. Između 24 ekipe škola iz Zagrebačke županije naša ekipa osvojila je 12. mjesto. Učenica Greta Gazić u natjecateljskom dijelu predstavila se i kreativnim uratkom - plakatom, a učenica Petra Plečko također je izložila i predstavila svoj plakat, iako ne u natjecateljskom dijelu, jer iz jedne škole u natjecanju može sudjelovati jedan plakat. Mentorica učenicima je knjižničarka Kristina Prilika. Ove godine tema natjecanja bila je "Čitam, mislim, ragovaram...", a učenici su je proučili čitajući tri romana: Melita Rundek: "Moja baka je zmaj", Nada Mihelčić: "Zeleni pas", Bojana Meandžija: "Trči! Ne čekaj me...". Čestitamo učenicima na trudu i u jednom i u drugom djelu natjecanja. Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI!