BOŽIĆNA PRIREDBA

Autor: Kristina Prilika, 21. 12. 2023.

20. prosinca 2023. u 17 h održana je božićna priredba učenika OŠ Đure Deželića u Velikoj dvorani POU Ivanić-Grad. Zahvaljujemo svim učenicima, roditeljima, bakama i djedovima te učiteljima i zaposlenicima škole koji su došli na priredbu i podržali trud KUD-a naše škole koji se svakom prigodom iznova potrudi i razveseli nas izvsnim nastupima. Priredbu su otvorili učenici 8.b razreda zajedničkim recitalom pjesme A.B. Šimića "Opomena", a nijih je pripremila učiteljica Ivana Krešo. Kroz cijelu priredbu konferansom nas je vodila učenica Franka Gregčević, 8.a. Mali i veliki zbor pod vodstvom učiteljice Valentine Friedl Štruklec tijekom priredbe otpjevao nam je nekoliko pjesama: Od Božića do Božića (pratnja na klaviru Valentina Friedl štruklec); O, pastiri čudo novo (pratnja na klaviru Valentina Friedl štruklec) Snježna ulica (matrica), Božić (matrica), a priredbu su završili popularnom pjesmom Petra Graše Fritula (matrica). Velika dramska skupina pod vodstvom učiteljice Vlatke Rajski Radošević pripremila je recitaciju Božić i igrokaz Uspavanka malom Isusu. Mala dramska skupina pod vodstvom učiteljice Martine Kušar Matković pripremila je igrokaze Djed Mraz i Isus Krist te Božićna priča. Mali recitatori pod vodstvom učiteljice Katarine Popović Milobara pripremili su nam recitacije Isusu za rođendan i Novogodišnji vlak te su u obliku čestitarskih stihova tijekom priredbe iznijeli nekoliko lijepih želja i čestitki za nadolazeće blagdane. Učenici 5.a razreda pripremili su prigodne božićne recitacije na engleskom jeziku, a pripremila ih je učiteljica Kristina Hendrih Girgis, a učenici 5.a i 5.b na njemačkom su jeziku uz pomoć zbora i pratnje klavira (učiteljica Valentina Friedl Štruklec) otpjevali pjesmu Leise rieselt Schnee, a njih je pripremila učiteljica Sanja Bjelajac. Nova skupina u KUD-u škole su Mali folkloraši koje vodi učiteljica Mirjana Markuvinović Vasiljević, a oni su nam pripremili set moslavačkih pjesama i plesova. Cijeli program uobličila je voditeljica KUD-a Nataša Duvnjak - Madaras koja nam je na samom početku konferanse poručila: "Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!“ kultni su stihovi našeg pjesnika genija Antuna Branka Šimića, a u obliku recitala njegove stihove pripremili su učenici 8. b razreda naše škole. Neka nam ti stihovi budu misao vodilja u ovo blagdansko doba. Budimo veliki ljudi prije svega –  marimo za druge, skrbimo o njima jer najbolje je tako vidljiva veličina pojedinca! Pokušajmo dopustiti zvijezdama života stvaranje mira i širenje ljubavi među svima nama". Prekrasan i svečan izgled pozornice pripremila je učiteljica Petra Pavlić s likovnom grupom, a za tehničku podršku i razglas bila je zadužena učiteljica Ivana Krešo te Dario Nikšić iz POU. Na kraju priredbe sve je pozdravio ravnatelj Mileo Todić koji je pohvalio izniman trud učenika i učitelja uložen u priredbu, podsjetio na sva važna natjecanja učenika i mentora te njihove izvrsne rezultate, pohvalio napredovanje učitelja naše škole u izvrsne savjetnike i savjetnike te svima zaželio sretne i blagoslovljene nadolazeće blagdane.

Fotografije s priredbe pogledajte u FOTOGALERIJI!