MALI ZNANSTVENICI

Autor: Kristina Prilika, 12. 12. 2023.

U sklopu nastavne cjeline „Istražujemo svijet koji nas okružuje“, učenici 3.a odjela pod vodstvom učiteljice Martine Kušar Matković na kratko su postali pravi mali znanstvenici. Svaki učenik dobio je istraživački zadatak kojeg je trebalo odraditi prema etapama istraživačkog rada. Po završetku, sve etape i rezultate pokusa predstavili su ostalim učenicima u odjelu. Tako su saznali može li jaje plutati, može li sol biti ljepljiva, mogu li okomito postavljeni papiri držati knjige, upija li biljka vodu, što najbrže topi led,  kako zamrzavanje utječe na grančicu bora, a kako na list salate te može li voda prelaziti iz čaše u čašu bez prelijevanja.  Neki rezultati su ih iznenadili, a kako je dio toga izgledao, pogledajte u fotogaleriji.