Radionica sa terapijskim psom za R.E.A.D. program

Autor: Kristina Prilika, 24. 10. 2023.

Danas su učenici 3.c razreda s učiteljicom Mihaelom Njegovec i knjižničarkom Kristina Prilika u Gradskoj knjiožnici Ivanić-Grad sudjelovali na radionici s terapijskim psom za R.E.A.D. program, a koju je vodio vodič terapijskog psa za program R.E.A.D. Sergej Jonke sa psom Kirom. U edukativnom djelu radionice vodič Sergej Jonke je kroz razgovor poučio djecu o osnovnim pravilima ponašanja sa psima, što psi vole, što ne vole, kako im se prilazi, na što se mora paziti i slično. Djeca su naučila da psi mogu poslužiti u puno korisnih i terapijskih svrha, a ne samo kao ljubimci.   Učenici su se kroz igru bolje upoznali s Kirom, a zatim je slijedilo terapeutsko čitanje slikovnice o terapeutskim psima koju su učenici čitali Kiri i jedni drugima. Hvala Gradskoj knjižnici i Jasmini Hren Knežević na pozivu i realizaciji ove korisne i poučne radionice.

Više fotografija pogledajte u FOTOGALERIJI!