LIDRANO: OPĆINSKO-GRADSKA RAZINA

Autor: Kristina Prilika, 12. 2. 2020.

Danas je u OŠ Posavski Bregi održana općinsko-gradska razina literarno-novinarske-dramske smotre - LIDRANO, a na kojoj su se učenici naše škole predstavili u nekoliko kategorija: literarni rad: "Pismo Ani Frank" (Lina Beg, 8.a mentorica Nataša Duvnjak-Madaras); samostalni novinarski rad : "Moderni klasik": osvrt na roman J.S.Tihi "Ljeto na jezeru Čiču" ( Ivana Jerbić, 7.b; mentorica Ivana Krešo), samostalni novinarski rad "Drugačiji":osvrt na roman J. Palacio "Čudo" (Sara Svetltčić, 5.b; mentorica Ivana Krešo); dramski izraz: monolog: Ulomak iz "Zelenog psa" Nade Mihelčić (Lina Beg, 8.a, mentorica Nataša Duvnjak - Madaras) i skupni dramski izraz (igrokaz): "Čokoladologija" Sunčane Škrinjarić - mala dramska (Lucija Kirin, 4.b, Franka Gregčević, 4.a, Fran i Karlo Akalović, 2.c - mentorica Mirjana Pavanić). Na županijsku razinu natjecanja plasirali su se svi učenici i mentori u svojim kategorijama, osim Sare Svetlečić s osvrtom "Drugačiji". Čestitamo svim učenicima i mentorima te Sari na uluženom trudu i sudjelovanju i želimo joj više sreće sljedeće godine!