DANI KRUHA U ŠKOLI

Autor: Kristina Prilika, 18. 10. 2019.

17. listopada 2019. kraćim svečanim programom obilježeni su Dani kruha u Školi. Nakon velikog odmora učenici i učitelji su se okupili u holu škole i poslušali uvodni govor ravnatelja Milea Todića u kojem je podsjetio učenike da obilježavanjem Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje pridonosimo potpunijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti Hrvatske, podizanju svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani, te izgrađivanju pozitivnih stavova i stvaranju pravilnog emocionalnog odnosa djeteta - učenika i prirode. Također je naglasio učenicima da ustraju na umjerenosti i dijeljenju. Prigodni program pripremio je KUD škole: Veliki zbor (učiteljica Valentina Friedl Štruklec) i Recitatori (učiteljica Štefica Bakarić). Učenici u školu donijeli pekarske proizvode koje su ispekli zajedno s roditeljima  i koji su za vrijeme programa bili izloženi, a kasnije su ih međusobno podijelili.