MATURALNO PUTOVANJE 7.-IH RAZREDA

Autor: Kristina Prilika, 6. 6. 2019.

od 27. do 30. svibnja 2019. godine učenici sedmih razreda realizirali su maturalno putovanje u pratnji razrednica Kaje Glavaš, Tine Matanić, č.s. Darije Lukić i ravnatelja Milea Todića. Plan i program maturalnog putovanja bio je izuzetno sadržajan te su učenici posjetili Split, Neum, Orebić, Dubrovnik, Mljet, Korčulu...

Učenici su bili smješteni u Hotelu Orsan u Orebiću, do kojeg su došli nakon gotovo 12 sati putovanja, uz stajanje i razgled grada Splita i Neuma. Drugi je dan bilo razgledavanje Dubrovnika, a po povratku šetnja i razgled Orebića, jer nam vrijeme nije išlo na ruku, pa je bilo nemoguće kupati se u slobodno vrijeme. Treći dan je protekao u putovanju brodićem do Mljeta i u razgledu otoka, a na sreću mnogih bilo je moguće i kupati se u Malom jezeru. U povratku prema Orebiću stali smo i razgledali Korčulu. Zadnji dan je protekao u razgledu Muzeja Narone u mjestu Vid i splavarenju Neretvom. Uz dobrog vodiča Cobru iz putničke agencije Kontakttours, te odlično provedeno kasnovečernje vrijeme u discu, učenici su kućama stigli prepuni utisaka koje će pamtiti duže vrijeme.

učiteljica Tina Matanić