INTERAKTIVNA IZLOŽBA: UPOZNAJ ZEMLJU - ZAVIRI U MIKROSKOP!

Autor: Kristina Prilika, 30. 4. 2019.

Odsjek za popularizaciju geologije i geobaštinu Hrvatskoga geološkog društva (HGD) organizirao je interaktivnu izložbu za učenike osnovnih škola "Upoznaj Zemlju - zaviri u mikroskop", a prigodno uz Dan planete Zemlje (22. travanj) i Dan biološke raznolikosti (22. svibanj). U našoj školi izložba se održala 29.4.2019., a učenike su kroz izložbu vodili mladi profesori Hrvatskog geološkog instituta, Marko Špelić i Marko Budić. Cilj ove interaktivne izložbe je promocija geoloških istraživanja u osnovnim i srednjim školama, s obzirom da su ovakva istraživanja, iako temeljna, u malom obimu prikazana u gradivu, a djeci su vrlo zanimljiva. Izložba je bila postavljena u učionici prirode/biologije u trajanju cijele smjene. Izložbu je za učenike naše škole s HGD dogovorila učiteljica prirose i biologije Kaja Glavaš.

LETAK 1                  LETAK 2