IZVANUČIONIČKA NASTAVA 5.-IH RAZREDA

Autor: Kristina Prilika, 12. 3. 2019.

6. ožujka 2019. učenici 5.-ih razreda su s razrednicama Ines Tudović, Marijom Nikolić i Petrom Pavlić posjetili Zagreb i u kazalištu Žar ptica pogledali predstavu Mrvice iz dnevnog boravka nastalu prema istoimenom romanu Sanje Pilić, a koji se nalazi na popisu lektire za 5. razred i koji su naši petaši čitali. Redateljica predstave je Franka Petrovi, a dramatizaciju i adaptaciju odradila je Marijana Nola. Za roman Mrvice iz dnevnog boravka Sanja Pilić osvojila je književnu nagradu "Ivana Brlić-Mažuranić" 1995. godine. Roman prati priču jedne zagrebačke obitelji koja ima financijskih problema, a situacije iz života te obitelji opisuje iz svoje perspektive glavni lik, desetogodišnji Janko.